Založ si blog

Online viera

Zastávam osobne názor, že prežívanie viery je vecou osobného cítenia každého človeka, ktorý ju buď navonok prejavuje v Cirkvi, alebo nie. Avšak nedá mi nereagovať na fenomén dnešnej doby – online vieru.

Viera, ktorá v mene zdravia prešla do neosobného online priestoru.

Viera, ktorá stratila svoju tajomnosť posvätného miesta kde sa prežívala.

Viera, ktorej autority stratili hlas v mene dezinfekcie a ochrany.

Ako často som počúval o tom, že Ježiš je lekár, ako mnohokrát autority s mitrami na hlavách hlásali vzletné frázy o Božom synovi a jeho obrovskej moci a sile.

Kde sú teraz? Tíško schovaní a boja sa. Alebo je čas kedy sa preveruje ich viera, ktorá sa schovala za vyhlásenia hlavného hygienika.

Uvedomujeme si, že toto nedokázal ani komunizmus.

V mene „boha“ dezinfekcie sa všetci schovali aby sa chránili. V dejinách sveta nebola pandémia, ktorá by zavrela kostoly, ani spoločenské zriadenie, ktoré by zabránilo vo vyznávaní viery. Dnes však prepisuje katolícke Slovensko dejiny a píše kapitolu bez Ježiša, bez bohoslužieb, bez pastierov.

V mene koho sa toto robí, a kto raz za to ponesie zodpovednosť????

Zabudli sme

26.04.2021

Propaganda USA v Európe silnie veľmi rýchlo a naberá obludné rozmery. Dejiny nás však už viackrát poučili, že netreba veriť všetkému a preto mám pocit, že sme zabudli na to: Kto vyvraždil pôvodných obyvateľov Ameriky? Kto sa rozhodol, že černošskí obyvatelia nebudú mať volebné práva? Kto rozhodol o tom, že černosi sú iní ako belosi? Kto ako jediný v histórii [...]

Hľadá vôbec niekto pravdu?

13.04.2021

Pravda sa pomaly a isto vytráca v kriku politických elít, v hluku geopolitického boja medzi USA a Ruskom a nikto sa nepýta Pilátovu otázku: „Čo je pravda?“ Naozaj nikoho z nás to nezaujíma. Sme zavretí doma sediac nad svojimi profilmi na sociálnych sieťach absorbujúc do svojej mysle myšlienky všetkých, ktorí si preplatili ich obsah a nútia nás venovať sa témam, [...]

Kam zmizla pandémia

16.03.2021

Je veľmi zaujímavé, že zrazu sa stratila. Odkedy je koaličný cirkus zvaný vládna kríza tak všetky média ako na povel sa venujú len hádkam štyroch ľudí, ktorí sú vraj „zodpovední za našu krajinu.“ Títo ľudia dostali mandát ale neplnia si svoje povinnosti, títo ľudia si hľadia svoje a vôbec nevnímajú politiku ako službu verejnosti, títo ľudia zabúdajú [...]

Vladimir Putin

Ruská vláda označila Česko a USA za nepriateľské krajiny

14.05.2021 23:02

České veľvyslanectvo v Moskve bude môcť zamestnať nanajvýš 19 ruských pracovníkov a americká ambasáda žiadnych.

pocasie-15-5-2021

Čaká nás chladný víkend, vylepší sa to v budúcom týždni?

14.05.2021 18:21

Najbližšie májové dni budú chladné, víkend môže byť daždivý. Pri premenlivom počasí čakajte častejšie zmeny. Zostane to tak aj neskôr?

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

V prvom májovom týždni zaznamenali vyše 1000 pandemických priestupkov

14.05.2021 18:03

Na pokutách, ktorých policajti uložili 627, vybrali celkovo 25 545 eur.

Výťah

Mamička, ktorú zachytil a pritisol výťah, neprežila

14.05.2021 16:54

Mladá mamička, ktorú v nedeľu 9. mája zachránili po zaseknutí sa vo výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave, svojim zraneniam podľahla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 15438x
Priemerná čítanosť článkov: 1544x

Autor blogu

Kategórie